Jel Tırnak Nedir?

Jel Tırnak Nedir?

Protez tırnaklar son dönemlerde oldukça revaçta. Kadınların protez tercih etmelerinde ki neden kolay bozulmaması ve estetik görünümü. Özellikle hassas ve kırılgan bir tırnak yapınız var ise jel tırnak sizin için oldukça kurtarıcı olacaktır.

Jel tırnak, protez tırnak uygulamalarından biridir. Tırnağın üzerine tabaka şeklinde sürülen ve kurdukça da sertleşen bir tırnak görüntüsü açığa çıkartan jeldir. Genellikle uygulama esnasında bir profesyonelden yardım alınması önerilir. Akrilik tırnak modeline göre daha fazla tercih edilen bir üründür. El bakımlarına zaman ayıramayan kadınlar için özellikle çabuk kırılmayan ve hemen bozulmayan bir manikür görünümü sağlar.

Jel tırnak uygulamasına başlamadan önce ilk olarak tırnağınız da kalan ojelerin temizlenmesi gerekli. Ardından da tırnaklarınızı törpüleyip kısaltın ve kütikül yağını sürüp, kütikülleri yavaşça itin. Sonrasında kütikül yağını arındırmak için ellerinizi bol su ile yıkayın. Tırnaklarda arta kalan kütikül yağları uygulama esnasında yeterli verimin alınmamasını sağlamakta. Jelin soyulmasını önlemek için kağıt törpü yardımı ile tırnakların üstü pürüzsüzleştirilir. İnce bir primer uygulaması tırnağın üzerine uygulandıktan sonra UV tırnak jeli uygulanmalı. İlk kat olarak UV kurutma ışığı altından bütün tırnağa uygulanıp 2-3 dakika kurutulmalı. Ayrıca tırnaklarınızın daha sağlam olması için 3 kat jel uygulamasının ardından kurutma süresini en az bir dakika uzatmalısınız. Tırnak pürüzleri ve tırnak üzerinde arta kalan boncukların düzenlemesi törpü yardımı ile yapılır. Jel tırnak uygulaması bu şekilde son bulur.

Tırnak kenarlarında bırakılan birkaç milimetrelik boşluk UV tırnak jelini sürerken uygulandığında daha şık görünüm sağlar. Kütikül jel, cildinize bulaştı ise mutlaka temizleyin.

Jel Tırnak ile güzelliğinize güzellik katın!